Świat kredytów

Problem ze zdolnością kredytową

Redkacja Żródło
maj 17 2017

zdolność kredytowa

Kredyt nie jest już takim produktem finansowym, który od razu budzi u nas niepokój czy lęk. Wiele osób myśląc o własnym mieszkaniu przede wszystkim myśli o kredycie. Zazwyczaj będziemy w stanie uzyskać dla siebie wkład własny, ale na cały kredyt nie ma szans. Kredyt to jednak nie tylko kredyt hipoteczny, ale także inne formy kredytu na finansowanie różnych działań czy zakupów.

Czym jest kredyt?

To pożyczka, która może być udzielana przez banki i zawsze będzie on obciążany dodatkowo kosztami. Kredyt wymaga podpisywania umowy i trzeba mieć określony dokładnie cel na jaki środki będą wydane. Kwestia udzielania kredytów będzie dokładnie regulowana prawem.

Kiedy może być problem z uzyskaniem kredytu?

Fakt, że mamy już inny kredyt jakieś inne zobowiązanie sprawi, że nasze szanse na kredyt będą znacznie niższe. W ten sposób nasza wiarygodność w oczach banku będzie niższa. Zanim przystąpimy do składania wniosku trzeba będzie spłacić wcześniejsze zobowiązania, może się bowiem okazać, że nawet mała rata do spłaty znacząco zmniejszy naszą zdolność.

Karta debetowa

Posiadanie karty debetowej również może wpływać na problem z uzyskaniem kredytu. To na jakie zadłużenia się decydowaliśmy i jakie formy korzystania z karty wykorzystywaliśmy wpływać będzie ostatecznie na to jak bank będzie nas oceniał.

Brak umowy w pracy

Nie musi to oznaczać, że nie dostaniemy kredytu. Okazuje się bowiem, że obecnie popularne umowy zlecenie nie zamykają nam drogi do kredytu. Czasami po prostu pojawiają się większe wymogi banku dla takich osób, ale nadal szansa na kredyt będzie rzeczywiście obecna i nie trzeba się od razu zniechęcać. Przy takiej sytuacji lepszym wyborem będą raty stałe niż forma rata malejących.

Wkład własny dobrym czynnikiem

Bank będzie bardzo dobrze traktował te osoby, które mają jakiś wkład własny związany z daną sytuacją. W związku z tym rzeczywiście warto będzie z wkładu własnego korzystać, jeśli mammy dostęp do odpowiednio wysokich podatków.

Konto z kredytem

Okazuje się, że obecnie nadal banki liczą na lojalność klientów i dlatego nie powinniśmy być zdziwieni tym, że nadal w wielu bankach będzie traktowane pozytywnie posiadanie konta i potem sprawi, że nasze starania kredyt będą łatwiejsze.

Żyranci

Trzeba pamiętać, że nadal w wielu bankach żyranci są dużą pomocą. To takie osoby, które gwarantować będą w banku spłatę kredytu, gdy my nie będziemy w stanie tego robić. Dla banku to bardzo korzystna opcja, ponieważ ma on odpowiednie zabezpieczenie przed sytuacją, w której kredyt nie będzie spłacany.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *