Świat kredytów

Cechy kredytu

Redkacja Żródło
paź 15 2019

kredyt gotówkowy

Nie zawsze życie będzie nam dobrze się układać. Pojawiają się taka sytuacja, w której gotówka będzie potrzebna w danym momencie, a gdy nie będziemy jej mieli okazja nam przepadnie. Współcześnie można sięgnąć po różne formy uzyskania szybkiej gotówki. Podmioty udzielające kredytu mogą nam przygotować ofertę kredytową w ciągu kilkunastu minut. Zawsze w ciągu jednego dnia można pieniądze dodatkowe uzyskać w każdej firmie pożyczkowej.

Nim jednak zdecydujemy się na kredyt dobrze będzie zapoznać się z cechami kredytów, tak by nie było sytuacji, że coś nas zaskoczy. Przede wszystkim zawsze podmiotem kredytowania są pieniądze i to pieniądze od firmy pożyczkowej dostaniemy i potem będziemy zobowiązani do ich zwrotu. Cechą kredytu jest to, że będziemy zobowiązani do zwrotu określonej kwoty pieniędzy w czasie określonym przez umowę kredytową. Dodatkowo kredyt to zawsze taka umowa, w której pieniądze będą przeznaczone na określony cel. To ważna kwestia, ponieważ jeśli dojdzie do zmiany celu może się okazać, że bank wypowie nam umowę. Kredyt to umowa, która zawsze ma charakter odpłatny, ponieważ od kredytu pobierana będzie prowizja i dodatkowo za wykorzystywaną kwotę kredytu będziemy musieli płacić odsetki. Często podmiot udzielający wymaga także zabezpieczenia na wypadek, gdy nie będzie można kredytu sprawnie spłacać.

Trzeba wziąć pod uwagę również to, że mamy wiele form udzielania kredytu gotówkowego i to bezpośrednio decyduje o cechach charakterystycznych. Kredyt gotówkowy pełni także kilka istotnych funkcji. Wynikają one z faktu, że tworzy pieniądz dla pożyczkobiorcy, a więc będzie to swego rodzaju funkcja kreatywna. Następnie kredyt pozwala spłacić zobowiązania, wtedy będzie można mówić o jego funkcjo płatniczej. Kredyt ma funkcje takie jak finansowa oraz kontrolna. Finansowa będzie dawała możliwość finansowania dużych wydatków przez firmę, natomiast funkcja kontrolna będzie związana z tym, że kredyt udziela się tylko wiarygodnym klientom.

Należy pamiętać, że kredyty dzielą się na odnawialne oraz nieodnawialne. Ważna będzie cecha, która łączy te kredyty. Jeśli chodzi o odnawialność polega to na tym, że mamy udostępnioną dodatkową gotówkę na rachunku, z którego kredytobiorca może korzystać wtedy kiedy tego potrzebuje. Co pewien czas kredyt trzeba odnawiać, by bank w ten sposób otrzymywał gwarancje, że nadal zostajemy osobami wypłacalnymi, które będą regulować zobowiązania w stosunku do banku. Jeśli chodzi o dostęp do dodatkowych środków cały czas bank stara się dbać o swoje zabezpieczenie, klient zaś ma wygodę dostępu do dodatkowych pieniędzy.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *