Blog

Soczewki kontaktowe – które wybrać dla siebie?

Redkacja Żródło
lip 19 2022

Pojawianie się zaburzeń widzenia popularnie nazywanych wadami wzroku to zjawisko bardzo powszechne. Z takimi problemami borykają się nie tylko osoby starsze, lecz także młodzi ludzie. Do standardowych metod korekcji tego rodzaju niedoskonałości zalicza się noszenie okularów. Coraz większe grono pacjentów decyduje się jednak na wygodniejsze i mniej ingerujące w wizerunek szkła kontaktowe. W ostatnich latach rozmaite odmiany soczewek cieszą się ogromną popularnością. Nakładane bezpośrednio na powierzchnię oka szkła są ratunkiem dla osób, które niekomfortowo czują się w okularach. Istnieje wiele rozmaitych rodzajów soczewek. Sprawdź, jak wybrać te najodpowiedniejsze.

Jak dobiera się soczewki kontaktowe?

Jeżeli chciałbyś zostać użytkownikiem soczewek, w pierwszej kolejności powinieneś skonsultować się z odpowiednim specjalistą. Korekcyjne szkła kontaktowe dobiera się do wady wzroku oraz budowy gałki ocznej. Za dopasowanie szkieł kontaktowych odpowiedzialny jest optometrysta, czyli specjalista zajmujący się diagnozowaniem wad wzroku i dobieraniem pomocy optycznych służących do ich korekcji. Podczas wizyty optometrysta pomoże ci dobrać najlepsze dla ciebie soczewki kontaktowe, jak również rozważy ewentualnie przeciwwskazania. Szkła kontaktowe, podobnie jak okulary, muszą być dopasowane indywidualnie. Specjalista dopasuje je do twojej wady wzroku, a także określi, jakie parametry (m.in. średnicę i promień krzywizny) powinny mieć, aby najlepiej spełniały swoje zadania. Oprócz wykonania niezbędnych badań optometrysta przeszkoli cię, jak należy zakładać i zdejmować szkła kontaktowe, a także jak o nie dbać. Specjalista wyjaśni ci, jakie są rodzaje soczewek ze względu na czas noszenia (jednodniowe, miesięczne, kwartalne itd.), jak również zapozna cię z tematem trybu ich użytkowania (soczewki dzienne, soczewki dzień + noc). Przed zakupem szkieł koniecznie porozmawiaj z optometrystą na temat swoich preferencji i oczekiwań odnośnie noszenia szkieł, ponieważ stosowana metoda korekcji powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb i stylu życia pacjenta.

Które marki soczewek warto polecić?

Szukając soczewek dla siebie z pewnością przekonasz się, że istnieje wiele marek oferujących szkła kontaktowe. Ilość rozmaitych rodzajów i linii soczewek może przyprawić o zawrót głowy, toteż początkujący użytkownicy często stają przed nie lada wyzwaniem. Trudność przy wyborze odpowiednich szkieł może sprawić mnogość opinii, z którymi możemy spotkać się chociażby w Internecie. Dlatego też warto poznać marki soczewek, które są rzeczywiście warte polecenia. Jeżeli szukasz soczewek kontaktowych naprawdę dobrej jakości,  zwróć uwagę na produkty EyeLove, Cooper Vision, Johnson&Johnson, Acuvue oraz Air Optix. Oferowane przez nie szkła kontaktowe wytwarzane są z materiałów najnowszej generacji, dlatego mają optymalny poziom nawilżenia i tlenoprzepuszczalności. Choć soczewki kontaktowe dostępne są bez recepty, jest to wyrób medyczny. Z tego powodu powinno się je kupować jedynie w zaufanych miejscach, najlepiej u optyka lub w renomowanym sklepie internetowym, jak https://www.alesoczewki.com/.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *