Blog

Ile zapłacimy za pranie tapicerki samochodowej i meblowej?

Redkacja Żródło
lip 31 2022

Zaawansowana usługa oferowana przez współczesne firmy sprzątające pozwala na wyeliminowanie uporczywego brudu. Czystość pełni w naszym życiu bardzo istotną rolę. Wpływa na nasze samopoczucie oraz produktywność. Co więcej, oddziałuje na skupienie, a to jest czynnik, który podczas jazdy samochodem jest szczególnie istotny. W związku z tym, w jaki sposób należy właściwie zadbać o czystość w naszych samochodach?

Są na to różne metody. Podstawowym sposobem jest oczywiście samodzielne czyszczenie tapicerki, przy pomocy ogólnodostępnych środków czystości. Nie jest to niestety sposób, który zapewni nam spektakularny efekt. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do specjalistów, którzy najlepiej znają się na usuwaniu zanieczyszczeń.

Jaka jest cena za ekstrakcyjne pranie tapicerki?

Metodą ekstrakcyjną mozemy zrobić pranie tapicerki meblowej lub samochodowej. Koszt takiej usługi zależny jest od miejscowości. Przygotowaliśmy dla porównania ofertę dwóch firm. Jedna dzaiła w Warszawie, druga w Kielcach:

Koszt usługi to około 150 zł. Jest to pakiet podstawowy. jeśli zdecydujemy się na wykupienie dodatkowych opcji, cena może wzrosnąć nawet do 400 zł.

Czyszczenie tapicerki samochodowej metodą ekstrakcyjną składa się z kilku etapów. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto sięgnąć po pomoc profesjonalistów, to zrozumienie tego procesu, może pomóc Ci podjąć decyzję. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy opis całego procesu. Oto on:

  1. Rozpoznanie tkaniny oraz dobranie odpowiednich środków czystości — wyszkolony pracownik wykorzystuje swoją wiedzę oraz doświadczenie do rozpoznania materiału. Wiedza ta jest mu potrzebna, ponieważ dobranie odpowiedniego detergentu ma znaczny wpływ na efekt.

  2. Odkurzanie — dokładne odkurzanie w przypadku tapicerki samochodowej jest szczególnie istotne. Bardzo często wchodząc do pojazdu, wnosimy do niego dużo piasku oraz innych zanieczyszczeń o ostrych krawędziach. Wnikają one w strukturę materiału, a następnie przyspieszają proces przecierania się materiału. Fachowe odkurzacze o dużej wydajności pozwalają zminimalizować to ryzyko.

  3. Zasadnicze pranie tapicerki — gdy materiał jest już odkurzony, pracownik rozprowadza detergent. Wnika on głęboko w strukturę materiału. Rozpuszcza brud, który się tam gromadzi. Specjalista przy pomocy wydajnych urządzeń usuwa rozpuszczone zanieczyszczenia. W ten sposób usuwa się nieczystości, które zalegają w głębokich warstwach.

  4. Odplamianie — w niektórych sytuacjach konieczne może okazać się stosowanie odplamiaczy. Są to środki, których celem jest wybawienie uporczywych plam oraz zabrudzeń. Stosuje się je wyłącznie na najbardziej uciążliwe plamy, ponieważ mogą uszkodzić delikatniejsze tkaniny. Nanosi się go punktowo. Niestety nie zawsze jest możliwość na usunięcie starych i zaschniętych plam.

Nowoczesna usługa dostosowana do Twoich potrzeb

Współcześni klienci są bardzo wymagający. Skupiają się oni na detalach, które w normalnych okolicznościach mogłyby umknąć uwadze. Klienci, którzy decydują się na profesjonalne czyszczenie, chcą, aby ich poziom komfortu znacznie się podwyższył. Jest to możliwie, ponieważ czystość przekłada się na wiele sfer naszego życia. W higienicznym wnętrzu jesteśmy w stanie się lepiej skupić oraz zrelaksować, co jest istotne podczas podróży.

Zaawansowana usługa pozwala na wyeliminowanie rozwijających się w tkaninie roztoczy oraz bakterii. Tego rodzaju mikroskopijne organizmy wpływają na nasze samopoczucie. Dzięki profesjonalnej usłudze możesz zapewnić swoim tkaninom długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV. Tapicerka będzie wykazywała znacznie większą odporność na płowienie. Co więcej, będzie również bardziej odporna na wchłanianie zanieczyszczeń.

Specjalistyczna usługa to również bardzo wysoki standard bezpieczeństwa. Detergenty wykorzystywane podczas procesu czyszczenia są bezpieczne zarówno dla tkanin jak i dla ludzi. Oczywiście nie szkodzą również zwierzętom domowym, które mogą być przewożone w pojazdach.

Najważniejszym etapem całego procesu prania tapicerki samochodowej jest dobór właściwych detergentów. To one odpowiadają za skuteczność oraz bezpieczeństwo procesu. Jest to również powód, dla którego pranie metodą ekstrakcyjną może być realizowane wyłącznie przez osoby z odpowiednią wiedzą. Pracownicy przechodzą bardzo rygorystyczne szkolenia, które pozwalają im poznać specyfikę konkretnych materiałów.

Fachowe firmy sprzątające działają praktycznie na terenie całego kraju. W związku z tym, jeżeli jesteś realnie zainteresowany usługą, to z łatwością znajdziesz firmę, która będzie w stanie wykonać zlecenie. Specjalistyczne pranie pozwala wyeliminować niechciane drobnoustroje i bakterie, przedłuża żywotność tkaniny oraz umożliwia podjęcie walki z nieprzyjemnym zapachem. Ta prosta w swoich założeniach usługa ma bardzo duży wpływ na komfort późniejszej jazdy samochodem.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *