Kredyty hipoteczne

Kredyt dla singli. Czy singiel dostanie kredyt na mieszkanie?

Redkacja Żródło
paź 21 2019

kredyt dla singli

Żyjemy w takich czasach, że wiele osób decyduje się żyć samodzielnie. Na pierwszym miejscu stawia się karierę, natomiast zakładanie rodziny odsuwa się w czasie. Dochody takich osób są wysokie a często nie będą obciążone kosztami utrzymania. Single oczywiście również chcę mieć woje mieszkanie.

Kredyt dla singli - to możliwe

Pary raczej nie mają problemu z kredytem a jak to wygląda jeśli chodzi o singli. Teoretycznie wydaje się, że małżeństwom będzie łatwiej, ponieważ mają najczęściej dwa źródła dochodu do kredytu, dla banku stają się bardziej wiarygodni, dojrzalsi. Jeśli chodzi o singli nie muszą oni być na straconej pozycji. Trzeba bowiem pamiętać, że niezależnie od sytuacji bank chce przede wszystkim zarabiać na pożyczeniu i dlatego dla niego najważniejsze będzie sprawdzenie naszych dochodów. Jeśli będziemy w stanie takimi dochodami się wykazać można oczekiwać, że bank potraktuje nas pozytywnie i nasz styl życia nie będzie go interesował. Oczywiście singiel także musi składać wniosek o kredyt do kilku banków. Może się bowiem okazać, że w jednym banku zdolność będziemy mieli a w innym nie. Wszystko zależy od tego na jakie kwestie bank zwraca uwagę i jak dokonuje analizy.

Kredyt dla singli - z perspektywy banku

W przypadku singli mocną stroną będzie najczęściej to, że mają niski koszt utrzymania. Nie opłacają one tak dużo rachunków jak rodziny z dziećmi. Z drugiej strony trzeba również pamiętać, że bank będzie miał większe ryzyko udzielając kredyt pojedynczej osobie. Singiel oczywiście będzie miał okazję do tego, by uzyskać wyższy kredyt w momencie, gdy będzie w stanie wykazać się odpowiednim wkładem własnym. To na pewno taki element, który będzie warto brać pod uwagę, ponieważ dzięki temu szansa na kredyt będzie znacznie lepsza.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Jeśli chodzi o banki niekiedy będą one również dla takich osób stawiać jako warunek konieczny kupowanie ubezpieczenia. Może być to ważne, ponieważ kredyt taki zawiera się na lata, a jeśli chodzi o singla nigdy nie wiadomo co się zdarzy. Gdy nagle umrze bank chce mieć odpowiednie zabezpieczenie. Gdy będzie wykupione ubezpieczenie środki zostaną zwrócone, natomiast ich odzyskanie od spadkobierców byłoby bardzo trudne.

Program „Mieszkanie dla Młodych” dla singli

W przypadku braku pozytywnej decyzji banku warto zapoznać się również z ofertą programu Mieszkania dla Młodych. To program rządowy, który ma wspierać młodych, by mieli swoją nieruchomość. Program zakłada wpłacenie środków, które zastąpią wkład własny. Program dotyczyć będzie również singli. W niektórych sytuacjach będzie to rzeczywiście korzystne, ponieważ dzięki temu single będą mogły liczyć na pozytywną decyzję ze strony banku. Zobacz też : ranking lokat

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *