Pożyczka czy kredyt?

Różnice między pożyczką a kredytem. Cz. II

Redkacja Żródło
paź 14 2019

kredyt gotówkowy 

Wzięcie kredytu bankowego będzie się wiązać z pokrywaniem dodatkowych opłat. Razem z pożyczoną kwotą trzeba będzie oddawać także odsetki i pokryć należy koszty prowizji za udzielenie finansowania, pojawia się także koszt ubezpieczenia. Czasami te koszty będą na bardzo wysokim poziomie.

Pożyczka gotówkowa

Jeśli wymagań kredytowych nie będziemy spełniać to bank będzie proponować pożyczkę ratalną. Kolejna opcja to także pożyczka bez podpisania umowy, bez określonego celu, konkretnej wysokości i spłaty. Chodzi tutaj o kredyt odnawialny, który mimo tego słowa jest po prostu pożyczką. Nazwy, które mogą się pojawiać widać, że będą niekiedy mylące.

Pożyczka bankowa – jakie koszty?

Pożyczki rządzą się swoimi prawami. Koszty będzie ustalać osoba, która pożycza. W praktyce będzie to oznaczać, że mogą one być wyższe niż w banku. W przypadku chwilówek najczęściej tak będzie albo niższe, gdy ktoś preferencyjnie chce nam pożyczyć. Uzależnione będzie to wszystko od warunków ustalonych z pożyczkodawcą. Oczywiste będzie to, żę firmy pożyczkowe licza na jak największy zarobek, dlatego te opłaty jakie trzeba ponosić mogą być bardzo duże. Przewyższać mogą również koszt kredytu bankowego. Można jednak pożyczyć środki od przyjaciela czy kuzyna i wtedy koszty się ograniczy.

Kredyt – definicja

Definicja kredytu w języku finansowym będzie pojęciem, które należy traktować jako węższe niż pożyczka. Określa nie tylko finansowanie zaciągane w banku na konkretnych zasadach. Niezbędna będzie także umowa pieczętowana podpisem kredytodawcy jak i kredytobiorcy. Bez względu na to jaki produkt ostatecznie będziemy mieli należy dokładnie czytać umowę i sprawdzić dokładnie całe koszty zobowiązania. Czasami będą pomocne specjalne porównywarki.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *