Świat kredytów

Kredyt konsolidacyjny – jak go łatwo spłacać?

Redkacja Żródło
cze 8 2017

kredyt konsolidacyjny

Pożyczki pozabankowe mają poprawiać sytuację naszego budżetu. Niekiedy, gdy bierzemy zbyt dużo różnych zobowiązań jednocześnie może się pojawić problem z płynnością finansową. Przez to spłata należności będzie rodzić nam wiele problemów. Można im zawczasu zaradzić konsolidując kredyty. Warto wcześniej dowiedzieć się czym tak naprawdę jest konsolidacja.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Życie w wielu przypadkach wymaga od nas podejmowania trudnych decyzji. Czasami brak jest pieniędzy na codzienne potrzeby a to sprawia, że będzie trzeba ubiegać się o pożyczki i kredyty. Teoretycznie staramy się pamiętać o zasadach brania chwilówek, jednak nie zawsze przynoszą one pozytywne skutki. Czasami mamy zbyt dużo zobowiązań i to przekładać się będzie na nasze finanse. W takim przypadku rozwiązaniem stanie się dla nas kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu unikniemy nieterminowej spłaty pożyczki. Konsolidacja oznacza połączenie mniejszych zobowiązań w jedno. Dzięki takiej operacji klient będzie miał tylko jeden kredyt i jego rata może być mniejsza niż suma kilku należności pojedynczych. Wszystko będzie zależeć od tego na jakie warunki przystaniemy.

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

Dobra historia kredytowa będzie nam dawała możliwość do zaciągania kredytów. Jednak gdy będzie ich zbyt dużo i chcemy zmniejszyć liczbę rat biorąc kredyt konsolidacyjny. Wyróżnia się dwa rodzaje takich produktów finansowych. Pierwszym z nich jest kredyt gotówkowy drugą opcją kredyt hipoteczny. Każda ta forma pozwala konsolidować zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy przede wszystkim będzie dawał okazję skonsolidować zobowiązania, których nie będziemy w stanie regulować w terminie a jednocześnie przedłużenie terminu spłaty nie będzie możliwe. Można także otrzymać dodatkową gotówkę, którą będziemy wykorzystywać na realizację innych celów. Procedura składania wniosku jest z zasady bardzo prosta, a na decyzję nie będzie trzeba długo czekać. Można mieć odpowiedź nawet w ciągu kilkunastu minut, przede wszystkim z tego względu, że nie będzie dużej liczby dokumentów do okazania. Trzeba przy tym pamiętać, że suma pożyczek i kredytów jakie mają być poddane konsolidacji nie może być zbyt wysoka. Najczęściej będzie to kwota kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto o tym pamiętać decydując się na kolejną chwilówkę, ponieważ szybko można przekroczyć limit. Ważna jest także odpowiednia zdolność kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Wyróżnikiem kredytu konsolidacyjnego hipotecznego są wysokie kwoty takiego kredytu. Tak naprawdę wysokość ogranicza jedynie wartość nieruchomości jaką mamy w formie zabezpieczenia. Nie będziemy musieli się niepokoić jak wymazywać historię negatywną w BIK, ponieważ nie będziemy wpisywaniu do rejestru dłużników. W przypadku obu kredytów konsolidacyjnych hipotecznych wysokość oprocentowania będzie niższa niż to się dzieje w przypadku gotówkowych kredytów. Okres kredytowania może być nawet na poziomie 30 lat. TAkżę zdolność nie będzie tak dokładnie sprawdzana. Chodzi o to, że istnieje zabezpieczenie hipoteką i to sprawdzenie nie jest tak ważne.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *