Świat kredytów

Ile kosztuje kredyt odnawialny?

Redkacja Żródło
paź 22 2019

kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny - co to takiego?

Kredyt odnawialny to jedna z usług osobistego rachunku bankowego. Dla użytkownika oznacza to możliwość posiadania w ramach konta limitu kredytowego do pewnej wysokości. Ten kredyt będzie stale dostępny i wielokrotnie można go wykorzystywać. Spłata zadłużenia będzie się zmniejszać i pozwoli na ponowne dysponowanie limitem kredytowym. Kredyt odnawialny to rodzaj dodatkowej usługi, które będzie wymagać zgłoszenia chęci jego posiadania i podpisania umowy z bankiem.

Opcja ta będzie możliwa dla osób, które mogą się wykazać stałymi, regularnymi wpłatami na konto. Oprócz tego powinny posiadać przez jakiś czas konto w banku, gdzie starają się o kredyt i oczywiście mieć zdolność kredytową, mieć możliwość spłaty kredytu. Wysokość kredytu będzie uzależniona od tego jakie są miesięczne dochody.

Kredyt odnawialny - zalety

Zaletą takiej formy kredytowej będzie stała możliwość dostępu do środków na koncie i ich wielokrotne wykorzystywanie. Taki kredyt będzie wygodny, ponieważ aby z niego korzystać nie trzeba zawsze podpisywać nowej umowy, nie będzie zbędnych formalności takich jak kontrola zdolności kredytowej. Plusem będzie również małe ryzyko, ponieważ odsetki są naliczane tylko od tej części kredytu jaka zostanie wykorzystywana przez nas w danym momencie. Wadą takiego kredytu będą jednak kryteria jakie stawia bank. Należy się wykazać dobrą historią posiadanego konta i regularnymi wpłatami środków na konto. Od wielkości tych wpłat zależeć będzie to jak wysoki kredyt będzie można uzyskać.

Kredyt odnawialny a debet

Często kredyt odnawialny jest mylony z debetem na koncie. Jest to zupełnie coś innego. Ponieważ kredyt odnawialny ma dłuższy okres spłaty niż debet. Debet nie jest kredytem, ale po prostu ujemnym stanem konta. W przypadku debetu kwota zadłużenia jest mała, ponieważ z zasady jest to wyjście na wszelki wypadek. Kredyt odnawialny może mieć zdecydowanie większy limit. W przypadku debetu nie trzeba mieć specjalnej umowy z bankiem. Debet oprócz tego, że jest opcją dla osób, które nie mają regularnych wpływów, kredyt odnawialny dla takich osób już nie będzie dostępny.

Sprawdź także: Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i komfort podczas pracy - wybierz wysokiej jakości buty robocze, które zapewnią dobrą ochronę i wygodę na każdym kroku. 

Ile kosztuje kredyt odnawialny?

Ten kredyt jest tak przygotowany, że najczęściej będzie tańszy niż inne formy pożyczania pieniędzy. Suma kosztów jest uzależniona od kilku czynników. Chodzi tutaj oczywiście o prowizję za uruchomienie, która może być różna, najczęściej około 2 procent. Są także opcje, gdzie odsetki są naliczane dopiero po pewnym czasie i taka opcja od strony praktycznej będzie się dobrze sprawdzać. Na koszt wpływa oczywiście wysokość oprocentowania jakie zostanie narzucone w stosunku do pożyczonej kwoty.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *